Implantologia

Implanty to najnowocześniejszy sposób przywracania pięknego uśmiechu. Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii, nie maskuje braku zębowego, ale odtwarza właściwie funkcjonujący i naturalnie wyglądający ząb. Implant, tak jak korzeń zęba, jest niewidoczy. Implanty wykonane są z tytanu, materiału całkowicie biozgodnego (organizm uznaje go za swoją integralną część). Dopiero na implancie osadza się koronę protetyczną, która uzupełnia brak zębowy.

Dla kogo?

Większość zdrowych osób może poddać się zabiegom implantologicznym. Pacjenci muszą mieć zdrowe dziąsła i przyzębie oraz wystarczającą ilość kości aby utrzymanie implantu było stabilne. Niezbędne jest utrzymanie odpowiednie higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Przypadki, w których implanty wymagają indywidualnego przygotowania obejmują:
– nałogowe palenie
– nadmierne spożywanie alkoholu
– paradontozę
– osoby przyjmujące sterydy, osoby z chorobą autoimmunologiczną lub poddawane radioterapii
– osoby z bruksizmem

Ile czasu zajmuje leczenie implantologiczne?

W naszym gabinecie wszczepienie pojedynczego implantu zajmuje około jednej godziny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wszczepiony implant wymaga zagojenia i połączenia z kością. Zajmuje to 6-8 tygodni. W tym czasie implant jest całkowicie ukryty pod dziąsłem. Kiedy czas gojenia mija, a implant stabilnie zintegruje się z kością, rozpoczyna się leczenie protetyczne tzn. nałożenie korony, mostu lub protezy.
U osób, które mają za mało kości lub zbyt słabą kość i będą potrzebne zabiegi regeneracji kości, cały proces może się wydłużyć o 4-8 miesięcy.

Jaka jest trwałość implantów?

Implanty stomatologiczne są stosowane już od wielu lat. Od momentu wszczepienia mogą dotrwać do końca życia pacjenta, w zależności od tego jak się o nie dba. Jak każde uzupełnienie ząb odbudowany na implancie może być uszkodzony przez uraz, chorobę przyzębia lub nieprawidłową higienę jamy ustnej.

Jak należy dbać o implant?

Implanty wymagają takiej samej opieki jak naturalne zęby m.in. szczotkowania zębów minimum dwa razy dziennie, używania nici dentystycznej oraz dwa razy w roku wizyt kontrolnych u stomatologa i usunięcia kamienia nazębnego.

Główne zalety implantów:
– bardzo dobre wrażenie estetyczne. Implanty wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby.
– wyraźniejsza wymowa. Implanty pozwalają na płyną rozmowę bez obaw o ruchomą protezę.
– łatwiejsze jedzenie, nawet twardych pokarmów.
– zdecydowanie lepsze samopoczucie wzmacniające pewność siebie.
– lepszy stan zdrowia jamy ustnej. Pojedyncze implanty pozwalają na lepszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, ułatwiając higienę jamy ustnej.
– wysoka trwałość. Implanty właściwie pielęgnowane mogą przetrwać przez całe życie.
– wygoda. Implanty eliminują krępujące wyjmowanie protez i potrzebę używania klejów protetycznych.

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy:

1) Etap chirurgiczny – gdzie chirurg implantolog wprowadza w znieczuleniu miejscowym implanty do kości. Zabieg jest bezbolesny i często mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba. Po wprowadzeniu wszczepów, rana jest zszywana i implanty są pozostawiane na okres 3-9 miesięcy- całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na całkowita osteointegrację. Po upływie tych kilku miesięcy implant jest odsłaniany w znieczuleniu miejscowym,zakłada się tzw. „śrube gojacą” na okres ok. 2-4 tygodni i po tym czasie przechodzimy do etapu protetycznego.

Implant 12) Etap protetyczny – polega na pobraniu precyzyjnego wycisku(za pomocą precyzyjnych mas protetycznych), a następnie ww wycisk zostaje odesłany do labolatorium protetycznego, gdzie będzie wykonana korona protetyczna na konkretny implant.

W klinice AMA-DENT w trosce o dobro i zdrowie pacjentów, stosujemy tylko sprawdzone i uznane na rynku międzynarodowym systemy implantologiczne.

© 2024 AMA-DENT – Stomatologia | Dentysta Halinów, Sulejówek, Wesoła

Back to top